FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum Liga Typera Strona Główna » Liga Włoska

Posty: 61 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Połaniec

PostWysłany: Śro 21:24, 07 Gru 2005 Back to top

Iaquinta zagra!

Vincenzo Iaquinta wystąpi w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Barcelonie w ramach Ligi Mistrzów. Włoch narzekał w ostatnich dniach na kontuzję stopy, ale ostatecznie ma wyjść na boisko od pierwszych minut.

ZuluS

PostWysłany: Śro 21:25, 07 Gru 2005 Back to top

Udinese pokona Barcę Question

Bardzo ciekawie zapowiada się środowa rywalizacja na Stadio Friuli, gdzie Udinese zmierzy się z Barceloną.
Gospodarzom potrzeba remisu by zapewnić sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów i wobec rotacji w składzie Blaugrany, piłkarze Serse Cosmiego mają na to spore szanse.

ZuluS

PostWysłany: Śro 21:27, 07 Gru 2005 Back to top

Rapid - Juventus

W dzisiejszym meczu, kończącym rywalizację w grupie A Ligi Mistrzów, Juventus zmierzy się na wyjeździe z Rapidem Wiedeń. Bianconeri mają już zapewniony awans i pozostaje im walka o pierwsze miejsce w grupie. W drugim meczu Bayern zagra z Club Brugge. Juve Awans ma zapewniony Smile

ZuluS

PostWysłany: Śro 21:29, 07 Gru 2005 Back to top

Kaka rozbił Schalke 04

AC Milan po niesamowicie emocjonującym spotkaniu pokonał 3:2 w Lidze Mistrzów Schalke 04 Gelsenkirchen i awansował do fazy play-off.
Bohaterem spotkania był pomocnik Rossoneri, Kaka, strzelec dwóch bramek.

ZuluS

PostWysłany: Śro 21:31, 07 Gru 2005 Back to top

Emerson odpocznie ..

Brazylijski pomocnik Juventusu Turyn będzie pauzował przez dziesięć dni z powodu urazu uda, którego doznał w sobotnim meczu przeciw Fiorentinie.

W związku z niedyspozycją, Emersona zabraknie w dzisiejszym meczu Ligi Mistrzów przeciw Rapidowi Wiedeń oraz w niedzielnym spotkaniu o punkty Serie A, w którym Juventus podejmie Cagliari.

Działacze Juventusu, który jest liderem klasyfikacji, z 39 punktami po 14 kolejkach, mają nadzieję, że zawodnik wyzdrowieje do czasu spotkania w Rzymie z Lazio, 17 grudnia.

ZuluS

PostWysłany: Czw 13:38, 08 Gru 2005 Back to top

Juve rozbił w Wiedniu tamtejszy Rapid 3:1

Juventus pokonał w Wiedniu Rapid 3:1 i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie A. W drugim spotkaniu Bayern Monachium zremisował tylko z Club Brugge 1:1. Wszystkie bramki dla Juve padły już przed przerwą. Dwa gole zdobył Del Piero, a jednym trafieniem popisał sie Ibrahimović. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Kincl.

ZuluS

PostWysłany: Czw 13:40, 08 Gru 2005 Back to top

Nagrodzony Javier Zanetti

Javier Zanetti otrzymał od władz Mediolanu prestiżową nagrodę Ambrogino d'Oro. Jest ona corocznie przyznawana osobom, które zasłużyły się dla rozwoju lokalnej społeczności.

Zanetti od lat udziela się na polu charytatywnym, między innymi, wraz z żoną Paulą, założył organizację pomogającą dzieciom w jego rodzinnej Argentynie.

- Nie tylko pomoga dzieciom w uzyskaniu lepszego startu w życiu, ale także szerzy wśród nich sportowe wartości fair-play i toleracji - głosi oświadczenie kapituły.

ZuluS

PostWysłany: Czw 13:42, 08 Gru 2005 Back to top

Zmiana otoczenia Cassano Question

Dyrektor techniczny Interu Mediolan, Marco Branca potwierdził, pojawiające się w prasie informacje o sporym zainteresowaniu Nerrazzurich, osobą Antonio Cassano.
Mediolańczycy będą chcieli już tej zimy sprowadzić na San Siro napastnika Romy.

ZuluS

PostWysłany: Czw 13:48, 08 Gru 2005 Back to top

Podział na koszyki do Euro 2008 w Austrii & Szwajcarii Exclamation

W czwartek Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ogłosiła podział reprezentacji na koszyki przed losowaniem grup eliminacji mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Austrii i Szwajcarii. Włosi podobnie jak Polacy trafili do dobrego drugiego koszyka Exclamation

Koszyk 1: Grecja, Holandia, Portugalia, Anglia, Czechy, Francja, Szwecja

Koszyk 2: Niemcy, Chorwacja, Włochy, Turcja, Polska, Hiszpania, Rumunia

Koszyk 3: Serbia i Czarnogóra, Rosja, Dania, Norwegia, Bułgaria, Ukraina, Słowacja

Koszyk 4: Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Belgia, Łotwa, Izrael, Szkocja, Słowenia

Koszyk 5: Węgry, Finlandia, Estonia, Walia, Litwa, Albania, Islandia

Koszyk 6: Gruzja, Maceonia, Białoruś, Armienia, Irlandia Płn., Cypr, Mołdawia

Koszyk 7: Liechtenstein, Azerbejdżan, Andorra, Malta, Wyspy Owcze, Kazachstan, Luksemburg, San Marino

ZuluS

PostWysłany: Pią 14:01, 09 Gru 2005 Back to top

Puchar Włoch : Rzymianie gromią

Pewne zwycięstwa odniosły w pierwszych spotkaniach 1/8 finału Coppa Italia oba stołeczne kluby. Lazio, przed własną publicznością, dwiema bramkami pokonało Cittadellę. Roma nadspodziewanie łatwo ograła Napoli, aplikując trzecioligowcom trzy bramki.

Biancocelesti otworzyli wynik spotkania tuż przed przerwą. Arbiter najpierw podyktował rzut karny dla gospodarzy, a chwilę później, Inzaghi pewnym strzałem obok słupka nie dał szans golkiperowi rywali. Piłkarze Cittadelli protestowali przeciwko decyzji sędziego, sugerując, że Zauri nie był faulowany, ale protesty nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.
W drugiej połowie tempo meczu spadło, żadna ze stron nie kwapiła się do ataku. Lazio zdołało jednak podwyższyć prowadzenie w 84. minucie, kiedy to Pandev minął bramkarza gości i wpakował futbolówkę do siatki rywali.

Lazio - Cittadella 2-0 (1-0)
Bramki:
1-0 S.Inzaghi, kar. (39)
2-0 Pandev (84)
--------------------------------------------------------------------------------
Niespełna 50 tysięcy widzów zgromadziło się w czwartkowe popołudnie na obiekcie Napoli. To jednak goście byli górą w pierwszym spotkaniu i pewnie ograli miejscowych.
W 34. minucie w polu karnym zupełnie niepilnowany Taddei swobodnie dograł do Aquilaniego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce gospodarzy. Niemal identyczną sytuację Giallorossi przeprowadzili kilka minut później, i ponownie "zapomniany" Taddei podaje do Nondy a czarnoskóry napastnik Romy podwyższa prowadzenie.
Wynik meczu ustalił 16-letni Okaka, który minął dwóch obrońców Napoli i skierował futbolówkę wprost do bramki Napoli. Gospodarze zakończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak kapitan Maldonado wślizgiem zaatakował strzelca ostatniej bramki.

Pirlo i rzuty wolne

Andrea Pirlo bez wątpienia jest jednym z największych specjalistów od rzutów wolnych, grających w Serie A. Pomocnik gole ze stałych fragmentów gry zdobywał w meczach z Juventusem i Lecce, strzelił także w spotkaniu Ligi Mistrzów z Schalke.

- Zawsze fascynowały mnie właśnie stałe fragmenty gry. Ubóstwiałem je ćwiczyć, choć nie zawsze rezultat był zadowalający. Myślę jednak, że najwięcej nauczyłem się od Roberto Baggio. On strzelał z wolnych, jak nikt inny i na treningach przez wiele godzin go obserwowałem i podziwiałem. W końcu czegoś też się nauczyłem - wspominał piłkarz Rossoneri.

Pirlo dodał też, że inną inspiracją dla niego jest gracz Olympique Lyon - Juninho.

- Ważny jest sposób, w jaki się uderza piłkę nogą, a także jej ustawienie na murawie - zakończył.

ZuluS

PostWysłany: Sob 10:57, 10 Gru 2005 Back to top

Następna Kolejka Serie A Exclamation

Kolejną rundę spotkań Serie A zainaugurują, będące w kiepskiej formie, Siena i Empoli. W obozie gospodarzy otwarcie mówi się, że porażka w sobotni wieczór może zakończyć się zwolnieniem trenera. Po niefortunnej porażce sprzed tygodnia, Fiorentina podejmie beniaminka z Treviso. Gorąco zapraszamy do lektury [link widoczny dla zalogowanych]

ZuluS

PostWysłany: Sob 11:07, 10 Gru 2005 Back to top

Włosi w Grupie E Exclamation

Mało przyjazny okazał się los dla Włochów podczas piątkowego losowania grup przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Azzurri spotkają się z reprezentacjami Holandii, Ghany i Stanów Zjednoczonych. Inauguracyjne spotkanie rozegrają 12 czerwca przeciwko Afrykańczykom.

Wielu ekspertów uważa, że Czesi byli najlepszym zespołem podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Gwarantem dobrych wyników ma być,ponownie, zgrany kolektyw, który tworzą choćby Nedved, Rosicky czy Koller.

Czarnym koniem może okazać się Ghana. Kraj ten po raz pierwszy w swojej historii wywalczył awans na mundial, ale dysponuje paroma rozpoznawalnymi zawodnikami, jak Essien, Ali Muntari, Kuffour i Appiah.

Nie wiadomo czego spodziewać się po odmłodzonej kadrze Stanów Zjednoczonych. Azzurri nigdy nie przegrali z USA, sześć razy wygrywali, a podziałem punktów zakończyły się dwie konfrontacje.