PostWysłany: Czw 16:26, 05 Sty 2006

Wolves: Frankowski zamiast Rasiaka ?

Wolverhampton Wanderers mogą wkrótce zatrudnić nie Grzegorza Rasiaka, jak początkowo donoszono, ale grającego obecnie w Elche Tomasza Frankowskiego.
Wcześniej mowa była o tym, że Wolves chcą ściągnąć z Tottenhamu Rasiaka za 1.5 mln funtów, ale teraz to 31-letni popularny Franek ujawnił kontakt z klubem The Championship.

Były zawodnik Wisły Kraków ma kontrakt z Elche do 2008 roku, lecz przyznał, że oferta z Anglii jest o 20% lepsza od tego co zarabia w Hiszpanii.

Franek został zapamiętany w Anglii po tym jak w październiku zdobył na Old Trafford bramkę w meczu eliminacji MŚ 2006.

- Dostałem ofertę, która mi odpowiada. Nie mogę ujawnić liczb, ale to 20 procent więcej niż zarabiam w Hiszpanii. Rozmawiałem z Glennem Hoddle i powiedział mi, że jestem tym czego zespół potrzebuje do awansu - powiedział Frankowski.
zioło
PostWysłany: Śro 17:48, 21 Gru 2005

Łukasiewicz i Kuś na testach w Crewe

Piłkarz Polonii Warszawa Antoni Łukasiewicz i Lecha Poznań Marcin Kuś wyjechali na testy do angielskiego Crewe Alexandra. - Obserwowaliśmy ich kilka razy i zastanowimy się, czy zaprosić ich jeszcze raz po świętach - powiedział menedżer klubu Dario Gradi.

Zespół Crewe zajmuje 23. miejsce w tabeli 24-zespołowej angielskiej Championship (odpowiednik polskiej II ligi). Po 24 kolejkach piłkarze Crewe mają na koncie 20 pkt.
zioło
PostWysłany: Śro 17:47, 21 Gru 2005

Kolejny rywal Rasiaka w Tottenhamie?

Menedżer Tottenhamu Hotspur, Martin Jol przyznał, iż jest wielkim fanem talentu Alexandera Kerzhakova. Rosyjski napastnik gra obecnie w Zenicie St Petersburg i swój talent pokazwał w meczach Pucharu Uefa strzelając m.in. dwie bramki Sevilli.

Jol przyznał wcześniej, że w styczniu nie zamierza sprowadzać na White Hart Lane napastnika, ale media brytyjskie spekulują, że Jolowi zależy na sprowadzeniu Kerzhakova, który walczyłby o miejsce w składzie z m.in. Grzegorzem Rasiakiem.

Jednak Koguty mogą mieć poważnego rywala w walce o napastnika Zenitu, ponieważ także Arsenal Londyn chętnie zatrudniłby Rosjanina.
zioło
PostWysłany: Pon 14:50, 19 Gru 2005

TC: Zwycięstwo Świętych, 72 minuty Kosy

W jedynym dzisiejszym meczu w The Championship, Southampton z Kamilem Kosowskim w składzie podejmowało beniaminka - Luton Town.
W 23. minucie Święci objęli prowadzenie. Z lewego narożnika pola karnego bramkarza przelobował Theo Walcott zdobywając swoją czwartą bramkę w sezonie.

W 35. minucie pierwszy strzał w tym meczu oddał Kamil Kosowski, ale po jego woleju piłka przeleciała obok lewego słupka. W 40. minucie "Kosa" wykonywał rzut wolny z około 20 metrów, ale również nie trafił w światło bramki. W 53. minucie po faulu na polskim skrzydłowym Steve Howard został ukarany żółtą kartką. W 72. minucie Kosowskiego zastąpił Chris Baird. W 90. minucie Rory Delap dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko jednak Święci "dowieźli" ten wynik do końca i konali Luton 1-0.

Southampton - Luton 1:0
Bramki:
1:0 Theo Walcott 23 min.
zioło
PostWysłany: Pon 14:45, 19 Gru 2005

The Sun ocenia Rasiaka i Kuszczaka

Brytyjska gazeta 'The Sun' oceniła grę dwójki polskich piłkarzy, którzy wystąpili w XVII kolejce Premiership. Wg dziennikarzy tej gazety Tomasz Kuszczak (West Broimwich Albion) i Grzegorz Rasiak (Tottenham Hotspur) zasłużyli na notę "6" (skala 1-10).

Kuszczak bronił 90 minut w przegranym meczu z Portsmouth (0-1), a Rasiak zagrał ostatnie 8 minut w zremisowanym 3-3 meczu z Middlesbrough.
zioło
PostWysłany: Nie 11:04, 11 Gru 2005

SkySports: Dobra nota Kuszczaka

Polski bramkarz West Bromwich Albion, Tomasz Kuszczak, który nie puścił bramki w wygranym meczu z Manchesterem City (2-0) otrzymał notę "7" (skala 4-10) od dziennikarzy SkySports.

W komentarzu do noty brytyjski dziennikarz dodał, że był to solidny występ polskiego bramkarza.

Wyższe noty od Kuszczaka otrzymali: Diomansy Kamara - "9", Junichi Inamoto i Nwankwo Kanu - obaj nota "8".
zioło
PostWysłany: Czw 11:59, 08 Gru 2005

Rasiak jednak wypożyczony do Derby ?

Zdaniem angielskiego "Derby Telegraph" napastnik Tottenhamu Hotspur Londyn i reprezentacji Polski, Grzegorz Rasiak, jednak zostanie wypożyczony do swojego niedawnego klubu Derby County.
Stanie się tak, zaraz po powrocie do Londynu z PNA, Egipcjanina Hossama Mido.

Zdaniem szefa działu sportowego tejże gazety, Steve`a Nicholsona, "Rossi" popełnił spory błąd przenosząc się do Tottenhamu z Derby.
- Po przejściu z Derby do Tottenhamu Rasiak przestał grać w piłkę. Szkoda, że zdecydował się na ten transfer. W Derby był gwiazdą pierwszej wielkości - mówi Nicholson.

Dziennikarz twierdzi też, zmiana barw nie jest w tej chwili problem bo Rasiak, dobrymi występami w I lidze, wyrobił już sobie w Anglii dobrą markę.
- Co zatem stoi na przeszkodzie, by wypożyczyć Rasiaka już dziś?- twierdzi.

Szkoleniowiec kogutów, Martin Jol obiecał, że po wyjeździe jednego z konkurentów do miejsca w pierwszym składzie, Hossama Mido na PNA, Rasiak dostanie swoją szansę w Premier League. W tym Nicholson też raczej nie widzi okazji na poprawienie sytuacji naszego napastnika.
- Turniej będzie rozgrywany od 20 stycznia do 10 lutego. Nawet jeśli Egipt dojdzie do finału, Rasiak zagra w czterech, może pięciu meczach Tottenhamu. Co dalej? - zastanawia się.

Dopiero powrót Egipcjanina z PNA, otworzy Rasiakowi szansę na zmianę barw. W okresie trwania imprezy, Jol nie chce zostać z dwoma niskimi napastnikami czyli Jermaine`em Defoe i Robbie Keane`em.
- Po PNA ten problem zniknie. Wtedy do akcji wkroczy Derby. Wszyscy tutaj pamiętają gole Rasiaka, wszyscy chcą, żeby wrócił. A i sam zawodnik się zgodzi, bo wie, że musi grać, by pojechać na mundial - kończy Nicholson.
zioło
PostWysłany: Wto 12:46, 06 Gru 2005

Jol o sytuacji Rasiaka

Menedżer Tottenhamu Hotspur, Martin Jol powiedział, że polski napastnik Grzegorz Rasiak nadal odgrywa dużą rolę na White Hart Lane.
26-letni były piłkarz m.in. Groclinu Grodzisk Wielkopolski nie mieści się w składzie 'Kogutów' i najczęściej zasiada na trybunach, ponieważ Jol stawia na innych napastników: Defoe, Mido i Keane'a.

Jol wykluczył wypożyczenie Polaka do poprzedniego klubu - Derby County, twierdząc, że Rasiak dostanie swoją szansę w styczniu kiedy Egipcjanin Mido wyjedzie na Puchar Narodów Afryki.

- Grzegorz Rasiak wie, że jest zastępcą Mido. - powiedział krótko Martin Jol.